SAYIN ALPER ÇAMSARI DUYURUSU hk.

Değerli Üyelerimiz,

Bugüne kadar yaptıklarımız ve yapmaya çalıştıklarımızın tek amacı öncelikleKooperatifimizi gerçek anlamda şeffaflaştırmak üzerinedir.

Üyelerimizden Kooperatifimizi doğrudan ilgilendiren hiçbir konuyu gizlemeden tüm açıklığı ile web sitemiz, facebook sayfamız, email ve SMS ile paylaştık. Yönetime yapılan her türlü başvuruyu da bütün üyelerin eşitliği inancıyla en kısa sürede çözüme kavuşturmaya çalıştık.

Doğal olarak her toplulukta muhalefet olacaktır. Muhalefet saygı ve etik kuralları dahilinde yapılmalıdır. Genel Kurulda her üye istediği gibi etik kurallara uygun olarak her türlü muhalefetini yapabilir,  doğal bir hak olarak Genel Kurul sonrası hepimiz aynı oranda hizmet ve bilgi alma hakkına sahibiz. Görev aldığımız dönemden itibaren kimseye ayrıcalıklı muamele yapmadık ve yapmayacağız.

Web sayfamızda her türlü bilgi ve dosya bulunmaktadır. İsteyen üyelerimiz bir tıkla bu belgelere ulaşabilir. Sadece bazı dosyaların üyelerimizin dışında yabancıların eline geçmemesi için şifreleme uygulaması yaptık.

Şifreli dosyaya ulaşan üyemiz bizden talep ettiği takdirde şifreyi kendilerine ulaştırdık. Bu konunun pek çok uygulamasını da talep üzerine yaptık.

Hatta Kooperatif Arsalarının satış dosyasını dahi hem de şifresiz olarak web sitemize koyduk. İlgilenmek isteyen herkes bu dosyayı rahatlıkla indirebilir.

Bu şekilde iyi niyet içinde çalışmalarımız artırmaya çalışırken bazı üyelerimiz sanki kendilerinden bir şeyler saklanıyormuş gibi davranmaya devam etmeleri bizleri üzmektedir. Bu konuda da hatayı kendimizde aradığımızı bilmelerini rica ederiz. Demek ki tam olarak kendimizi ifade etmekte başarılı olamamışız.

Önceki yönetimlerimizin, yaklaşık 3 -3,5 yıl önce yapılan arsa satışı ve akabinde yapılan Genel Kurulda ibra edilmesine rağmen sanki yeni bir durummuş gibi aynı konuyu önümüze tekrar tekrar getirmeleri düşündürücüdür. Satıştan doğan bir mahkeme kararı var ve yapacağımız Olağanüstü Genel Kurulda sizlere bunu duyurmak ana hedefimizdir. Yönetim Kurulunun sorumluluğundan kaynaklanarak sizlere yapmak istediğimiz duyuruyu farklı anlamlara çekmek en azından iyi niyetli kabul edilemez.

Zaman kargaşa yaratma zamanı değil, birlik olma ve birlikte kararlar alarak 30 yıllık Kooperatifimizi daha güzele taşıma zamanıdır.

Yönetim olarak işimiz, belki de alışık olmadığınız şekilde  proje üretmek ve bunları sizlere aktarabilmektir.

Yönetime geldiğimizden sonra ilk işimiz tüm hesaplarımızı dijital ortama aktarmak ve tüm gelir giderlerimizi sizlere sunmaktı. Önceden hiçbir altyapının olmamasından dolayı sayıca kalabalık bir sitede bu işlem uzun bir süre aldı. 2013 Ocak ayından itibaren bugüne kadar yapılan işlemlerin %95 i sizlerin de bildiği üzere yayına çıktı.

Şimdi ikinci aşama olarak geçmiş tüm evrakların dijitalize edilerek sanal ortamlarda saklanması çalışmalarına başlayacağız. Olabilecek en küçük bir afette geçmişe ait bütün belgeleri kaybetme riskimiz halen mevcuttur.

Tüm bu işleri yaparken herhangi bir harcama yapmıyoruz. Kendi bilgi-becerilerimiz ve arkadaşlık bağlarımızı kullanarak bu işleri yapmaya çalışıyoruz. Bu konu ile ilgili olarak yaptığımız tek harcama Yasal olarak ödeme zorunluluğumuz olan İnternet yayın ücretidir (Aylık 100TL)

Sonuç olarak;

Kooperatifimizi saran husumet ve kavgacı yapıya son vererek yıllardır alışılagelmiş sistemlerle yönetilen Kooperatifimizi çağın gerektirdiği şekilde teknolojik altyapıya kavuşturmaya çalışırken, tüm üyelerimizi kooperatifimizi genelde bakımsız görüntüsünden uzaklaştıracak proje üretmeye davet ediyoruz.

Şeffaflığımızın anlaşılması amacı ile bizlere gönderilmemesine rağmen elimize geçen Sayın Alper ÇAMSARI’ nın kendi açısından sizleri bilgilendirmek amacıyla dağıtmaya çalıştığı yazıyı da Dosyalar bölümünden veya burayı tıklayarak indirip okuyabilirsiniz. Sayın ÇAMSARI’ nın  yazı hakkında bizlere ulaştıracağı herhangi bir düzeltme veya ilave hakkını da kendisine tanıyacağımızı bildiririz.

27 Ocak 2014

Yönetim Kurulu Adına

Dr. Ferudun KURU

Duyuru Listesi

Bodrumda Hava

BODRUM