EKIM 2013 BULTEN

KONU: Bülten                                                                                        22.10.2013

SAYI: 2013/31

Sayın Üyemiz;
    11 Temmuz 2013 tarihinde gönderdiğimiz Bültenden sonra Kooperatifimizdeki gelişmeler;

1. Üyelerce ödenmesi gereken ilk taksidi  125.00.-TL ve 2.taksidi 60.00.-TL olan Arsa Vergilerini halen 100 civarında üyenin ödemediği, Buna karşılık Yönetim Kurulunca, eşlerimizinde imzaladığı 80.000.00.-TL kredi çekilerek 35.000.00.-TL olan Arsa Vergisi ödenmiştir.

2. İskele evrakı nihayet resmi kanallar vasıtasıyla 4 yıl gibi çok uzun bir süreden sonra tarafımıza intikal etmiş ve Milli Emlak Müdürlüğü ile aramızda 1 yıllık ön sözleşme imzalanmıştır. 1 Yıllık Ön Sözleşme karşılığı 08.10.2013 tarihinde 34.000.00.-TL 1 Yıllık aynı kuruma zorunlu peşin olarak ödenmiştir.

3. Ön ödemeli Su Sayaçları halen takılmaktadır. Bu ay içerisinde paralı sisteme geçilecektir. Su sayacı almak için ödeme yapmayan ve evini zorunlu deprem sigortası yaptırmayan 24 üye bulunmaktadır. Belediye suyu için başvurduğumuzda bu üyelerin suları kesilecektir.

4. Tatilden sonra aidat ve elektrik borcunu ödemeden ayrılan üyelerimiz halen mevcuttur. Bu üyeleri bir an önce borçlarını ödemeye davet ediyoruz.

5. Eski elektrik sayaç sahiplerine önemli bir hususu belirtmek istiyoruz. Bu sayaçlar, ya eksik ya da fazla yazmaya başlamışlardır. Bu nedenle bu sayaçların digital elektrik sayacı ile değiştirilmesi gerekmektedir. İsteyen üyelerimiz, sayaçlarını ya kendileri değiştirebilir ya da Kooperatif hesabına ELEKTRİK SAYAÇ BEDELİ olduğu belirtilerek 50 TL göndermeleri halinde Yönetim olarak biz değiştirebileceğiz.

6. Evini kiraya veren üyelerimizin dikkatine;
    a.Sitemize uygun nitelikteki kiracılara evini kiraya verenler mutlaka Yönetim Kuruluna bilgi   vermelidirler,
    b.Kiracılar yaz sezonunda kiralamış oldukları evi, evsahibinin haberi olmaksızın başkalarına kiraya vermektedirler,
    c.Evini iki’ye bölüp bir katını kiraya vermeyi planlayan ve evin yan tarafından merdiven yapmaya çalışan üyelerimiz mevcuttur. BUNA ASLA İZİN VERİLMEYECEKTİR.

7. Tankay Konut Yapı Kooperatifine ait “YENİ WEB SİTEMİZ
  http://www.tankaysitesi.com
  adresinden  test amaçlı olarak yayına girmiştir. Bilgiler güncellenerek sizlere sunulacaktır.

8. Üyelerimize vereceğimiz Kullanıcıadı ve şifre ile her üye web sitesi üzerinde yeralan “BORÇ SORGULAMA” menüsünden kendisi ile ilgili bilgilere ulaşabilecektir.Bu amaçla her üyenin adres bilgilerini ve özellikle Ceptelefon numaraları ile varsa email adreslerini acil olarak yönetime bildirmesi gerekmektedir. Cep telefon numaraları alındıktan sonra her üyeye giriş şifreleri SMS olarak gönderilecektir.

9. Web sitesi üzerinden yapabilecekleriniz/yapabileceklerimiz:

Kredi Kartı ile Aidat ödeme (isterseniz tek çekim ile yıllık ödeme yapabilir ve 12 taksitte ödeyebilirsiniz)

Kamera sistemi ile Kooperatifimizi CANLI olarak izleyebilme (Kayıtlar 1 ay süre ile saklanacaktır)

Üye Borç Dökümü

Mesken işlemleri

Otomatik Günlük  Faiz uygulama

Banka işlemleri

Elektrik ödemeleri

Kasa işlemleri-Cari Kart işlemleri (Tam Muhasebe)

Üye bilgi güncellemesi

Avukat/icra işlemleri

Gelir ve Gider işlemleri

Demirbaş işlemleri

Yönetim duyurularına ulaşabilme ve mesaj gönderebilme

Gelen-Giden evrak işlemleri

Toplu SMS ile bilgilendirme

Karar defteri

Toplu e-mail ile bilgilendirme

İşletme projesi

Yönetim ve Personel bilgileri

Personel maaş bordrosu

Not: Kredi kartı ile borç ödeme hizmeti ilgili bankadan SANAL POST uygulaması alınarak çok yakında web sitesi üzerinden hizmete sunulacaktır.

Artan hırsızlık olayları nedeniyle düşündüğümüz ve Sitemizin tamamını kapsayan Güvenlik Kamera Sistemi ise yine yakın zamanda hizmete alınacak ve Web sitesi üzerinden izlenebilecektir.

Sayın Üye; sorunları çözmeye devam etmekteyiz. Bir sonraki bültende daha iyi haberler vermek dileğiyle saygı ve sevgilerimizi sunarız.

YÖNETİM KURULU

Duyuru Listesi

Bodrumda Hava

BODRUM